Jdi na obsah Jdi na menu
 


HUGH LAURIE

21. 2. 2007

Obrazek

 • Narodil se jako James Hugh Calum Laurie, 11. června roku 1959 v Oxfordu. Jo, kdo by tenkrát tušil, že se zrodila hvězda. :))
 • Jeho otec William byl doktor, celým jménem William George Ronald Mundell Laurie. Také byl ale olympijským vítězem ve veslování, čemuž se jeho nejmladší syn Hugh také věnoval. Avšak divadlo a studium pro něj znamenalo více.
 • Hugh vystudoval antropologii a archeologii na Cambridge University v Etonu. Během studia dosáhl značných úspěchů, byl pilným studentem, což nejspíš zdědil po otci.
 • Od roku 1978 začal sklízet první úspěchy na jevišti a to v divadelních inscenacích, v nichž působil s partou přátel. Už od mládí měl výborný smysl pro typický anglický humor a tak nebylo divu, že se publikum, ač v nevelkém počtu, byť vracelo, aby shlédli jejich představení.
 • Z divadelních prken se přesunuli do komediálních TV pořadů a sitcomů (např. Alfresco - 1983, A Bit of Fry and Laurie - 1989-95 atd.).
 • A i když už školu vystudovali, stále drželi spolu a natočili, s režií Kenetha Branagha, ironickou komedii Petrovi přátelé.
 • Většina lidí, především dětí jistě zná Hugha i z rodinných filmů, jako je 101 Dalmatinů, nebo Myšák Stuart Little. Starší z nás ho možná zahlédli ve seriálu Černá zmije, ve filmu Rozum a cit (podle předlohy Jane Austenové), Madam Bette, nebo třeba Muž se železnou maskou.
 • Ve volných chvílích, kterých ale příliš nemá, díky svému snad nejúspěšnějšímu televiznímu projektu, tedy seriálu House M.D., skládá hudbu a píše. Je autorem knihy The Gun Seller.
 • V roce 1989 si vzal svou lásku Jo Greenovou, se kterou má nyní tři děti, Charlieho, Rebeccu a Billa.
 • V současnosti žije tento 189 cm vysoký, modrooký fešák v nejlepších letech se v západním Hollywoodu. Jeho rodina žije v Anglii. Ovšem on se nehodlá vzdát bydlení v severním Londýně a tak si umínil, že se hned po dotočení poslední série Dr. House (nikdo ale neví, kdy to bude :)) přestěhuje zpátky do své milované Británie.
 • Každopádně, ať už má za sebou spoustu úspěšných filmů, diplomů ze školy, nebo medailí z veslování, už asi pro celý svět zůstane nezapomenutelným a brilantním Dr. Gregem Housem. (pro mě teda určitě :))
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

House

(Charlie, 21. 7. 2009 19:26)

Myslím si,že Hugh je nejlepší herec na stvárnění dr. House a jiný herec by to tak nedokázal. Je fakt super!

Je nejlepší

(Kájule, 14. 12. 2008 21:41)

Lidi já ho fakt zbožňuju a i když každý pondělí mhouřim očima nad talkou musim ho vidět a jinak se koukam i na netu prostě všude

hmmm

(lucka, 12. 8. 2008 19:53)

kdo tu videl dil ze druhe serie cislo deset-nedorozumeni tak vi jak je to se stacy a gregem ale bylo to uzasy

Jo a ješte jsem zapomela

(lucie, 8. 8. 2008 12:37)

Je šíleně sexy nevím proč ho nikdo tedy v serialu nechce byt tam ja beru ho hned:)

Dr.Greg House

(¨Lucie, 8. 8. 2008 12:32)

Hugh Laurie je v roli Dr.House neodolatelný ta jeho paličetost a neustálá pravda až to všem leze na nervy on má ale oprevdu pravdu a proto ho i jeho šéfka nechává pracovat v té nemocnici pracuje asi už řadu let a povětšinu času lidi neustále štve a hecuje třeba jak se vloupal do té jakési místnosti u psycholožky nebo co to bylo a okopíroval tu složku své EX-přítelkyňe nedivím se že na něj byla naštvaná ale odkopnout ho nemusela vždyť se tak snažil zjistit jestli má pravdu o tom že ho stále miluje a chce být s ním a ne se svým manželem.Takže podle mě je Greg House super ale všechny si znepřátelil.

proměna

(safira, 6. 8. 2008 1:46)

Když si vzpomenu na Hugha v Černé zmiji, jako herec paráda, ale nikdy bych nevěřila, že někdo tak asexuálně působící (aspoň pro mě), bude jednou tak sexy. Věk a strniště dělají divy, jako House je Hugh doslova k sežrání:-) Jsem holt odjakživa na starší. Tolik hodnocení coby chlap, skvělý herec byl už dávno. Jinak seriál je fajn, i když se občas nějaká chybička vloudí, asi měl odborný poradce zrovna volno, když jsme se dozvěděli, že Toxoplasma je houba (tohle teda byla pěkná bota) Nebo že by to byla chyba překladatelů, jako když z bronchoalveolární udělají broncholaveolární laváž? No nevím, neviděla jsem to v originálu. Ale co, hlavně že House se svým sarkastickým humorem vždy pobaví :-)

Dokonalej

(CandyBones, 31. 7. 2008 15:15)

Tak s tímhle člověkem chci mít děti..=P závidím mu ten cynismus, je to perfektní..

Super typossss

(MoNuSkA, 6. 7. 2008 18:08)

Ej tak toho fakt totalne zeru :-) Takoweho doktora mit tak si piskam...Je totalne neodolatelnej a ma klasny ociska :-)

House je borec

(Terka, 15. 3. 2008 17:11)

House je prostě nejlepší seriál jaký znám.A i já doufám že Hugh Lauri má kus House v sobě.

Týpek

(Oficeadam, 12. 11. 2007 20:39)

Je to dobrý týpek :)

dravec

(radushka, 2. 11. 2007 19:49)

tenhle ten herec je opravdový borec....perfektně ztvárňuje dr. House.....je to fakt dravec....a navíc má neodolatelné charisma :))))

taky ho sleduju

(Pavelinho, 13. 9. 2007 15:23)

je to moc dobrý seriál, jediný, který sleduju (teda ještě Simpsons :-D), ale House je fakt kvalita :)

Miluji ho!

(Emushi, 26. 6. 2007 10:33)

Já ho děsně miluji...vlastně nemuliji toho pána, ale svého Dr.Housila, doufám, že má kus House v sobě....

cAMERONOVA :D

(cAMERONOVA, 1. 6. 2007 19:08)

to s tebou suhlasim